Jak dostać się z lotniska do centrum Hongkongu

Jak dostać się z lotniska do centrum Hongkongu

Jak dojechać z lotniska do miasta w Hongkongu, czyli transfery lotniskowe w Hongkongu. Lotnisko Hong Kong jest oddalone od miasta około 30 kilometrów i obsługuje rocznie prawie 80mln pasażerów, dlatego transport z lotniska do miasta musi być szybki i sprawny.

  • Jak dostać się z lotniska w Hongkongu do miasta
  • Ile kosztuje autobus z lotniska do Hongkongu i ile trwa podróż do centrum
  • Jak dojechać kolejką z lotniska do centrum Hongkongu i ile to kosztuje
  • Ile kosztuje taksówka z lotniska do centrum Hongongu
  • Najtańszy i najszybszy transfer z lotniska Hong Kong do miasta

Hongkong – jak dojechać z lotniska do centrum

Do i z lotniska w Hongkongu można dojechać na kilka sposobów. My polecamy przejazd specjalnym autobusem lotniskowym (jeżeli macie dużo czasu), ale możecie wybrać inne sposoby na to by dostać się z lotniska do miasta.

Autobus z lotniska do Hongkongu

Jak dojechać na lotnisko w Hongkongu.
Linia autobusowa z lotniska do centrum Hongkongu – autobusy odjeżdżają z Airport Ground Transportation Centre, na prawo od hali przylotów.

Pierwszym, wymienionym już, sposobem jest autobus. Dodajmy, że jest to najtańszy transport z lotniska do miasta. Autobusy są specjalnie przystosowane do przewozu bagaży, więc podróż trwająca około 70 – 80 minut będzie wygodna. W autobusach jest bezpłatne wifi.

Ile kosztuje autobus z lotniska do centrum

Bilet autobusowy kosztuje od kilku około 45HK$. Ciekawostką jest to, że odpowiednią kwotę należy wrzucić do puszki przy kierowcy. Kwotę trzeba mieć odliczoną, bo nikt nie wyda nam reszty. Warto na lotnisku zaopatrzyć się w kartę Octopus, która ułatwia zakup biletów i uchroni nas przed kolejkami do kas biletowych.

Skąd odjeżdżają autobusy

Wychodząc z hali przylotów należy kierować się na prawo, do wyjścia. Tam znajduje się Airport Ground Transportation Centre.

Rozkład jazdy autobusów z lotniska w Hongkongu

Autobusy A11 kursują w godzinach 6:10 – 0:30, a nocne N11 od 0:50 do 4:50. Autobusy dzienne odjeżdżają co kilkanaście minut.

Kolejka z lotniska do miasta Hong Kong

Jak dojechać z lotniska do miasta w Hongkongu
Kolejka z lotniska do centrum Hongkongu to złoty środek, między ceną i szybkością transferu z lotniska.

Innym środkiem transportu jest kolejka Airport Express, którą bardzo szybko dotrzecie z lotniska do Hongkongu. Jest trochę droższa, ale z pewnością jest to złoty środek między ceną a szybkością i wygodą. Jest dużo przestrzeni na bagaż i wygodnie siedziska.

Ceny biletów kolejki Airport Express

Hong Kong Station – HK$ 115
Kowloon Station – HK$ 105
Tsing Yi Station – HK$ 70
AsiaWorld-Expo Station HK$ 6

Rozkład jazdy kolejki z lotniska w Hongkongu do miasta

Koleka jeździ co 10 minut w godzinach 5:54 do 0:48. Czas przejazdu to około 25 minut. Ze stacji Hong Kong i Kowloon kursują bezpłatne busy rozwożące pasażerów po najpopularniejszych hotelach. Trasę i listę przystanków znajdziecie tutaj

Skąd odjeżdża kolejka z lotniska do Hongkongu

Stacja kolejki lotniskowej znajduje się na kilkadziesiąt metrów od hali przylotów, dlatego wystarczy kierować się oznaczeniami lotniskowymi. Bilety kupicie na stacji w okienku lub automacie, więc łatwiej niż autobus i wydadzą Wam resztę.

Taksówki z lotniska w Hongkongu do miasta

Taksówki Hongkong
Z lotniska Hong Kong do miasta można dojechać kolejką, autobusem lub taksówką, więc transfer nie jest problem.

Kolejny sposób na transfer z lotniska to taksówki z lotniska. Jeżeli chodzi o ten sposób jest pozornie najdroższy. Dlaczego pozornie? Piszemy pozornie, ponieważ jeżeli podróżujemy w kilka osób taxi w Hongkongu może się okazać tańsze. Jednocześnie ceny są z góry ustalone i średnio kurs kosztuje około 300HK$, czyli przy 3 osobach już wychodzi taniej niż kolejka. Więcej o podróżowaniu taksówkami piszemy w artykule Taxi w Hongkongu.
Taksówki z lotniska w Hong Kongu jeżdżą w 3 kolorach:
Czerwony – taxi miejskie
Zielony – taxi na Nowe Terytoria
Niebieski – taxi na Lantau

Dodaj komentarz