Wzgórze Wiktorii w Hongkongu

Wzgórze Wiktorii w Hongkongu

Wzgórze Wiktorii w Hongkongu jest bezsprzecznie w czołówce top 5 najciekawszych atrakcji Hongkongu. Dodatkowo widok na Hongkong ze wzgórza jest najbardziej charakterystycznym obrazem miasta.

Centrum handlowe Victoria Peak
Punkt widokowy na Wzgórzu Wiktorii w Hongkongu posiada własne centrum handlowe.

Wzgórze Wiktorii w Hongkongu to popularna atrakcja turystyczna, którą każdego roku odwiedza ponad 6 mln osób. Skąd taka popularność tego miejsca? To najlepszy punkt widokowy na panoramę wieżowców Hongkongu.

Bilety na Victoria Peak

Ceny biletów kolejki Peak Tram

Na Wzgórze Wiktorii w Hongkongu można wjechać specjalną kolejką retro.
Kolejka przed wjazdem na wzgórze jest zawsze długa, ale kupując bilety przez internet zaoszczędzicie czasu w jednej kolejce.

Bilet dla osoby dorosłej w obie strony kolejką na Wzgórze Wiktorii oraz wejście na taras widokowy kosztuje 99 HKD, a w jedną 84 HKD. Dla dzieci ceny biletów Peak Tram to odpowiednio 47 i 38 HKD. Sam przejazd kolejką w obie strony kosztuje 52 HKD (dorosły) i 23 HKD (dziecko). Bilet w jedną stronę to odpowiednio 37 HKD i 14 HKD.

Ceny biletów na taras widokowy na The Peak Hongkong

Moim zdaniem nie warto wydawać pienędzy na bilet na taras wdokowy na Victorias Peak, nazywanym Mount Austin, ale to już od Was zależy.

Bilet na taras widokowy na wzgórzu Wiktorii w Hongkongu kosztuje 52 HKD dla osoby dorosłej i 26 HKD dla dziecka. Kupując bilety w pakiecie zapłacicie mniej, a dodatkowo możecie otrzymać zniżkę na bilety do Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds.

Wskazówki dla turystów w Hongkongu

Atrakcja turystyczna Hongkong
Panorama Hongkongu ze Wzgórza Wiktorii, zwanego The Peak, wygląda najciekawiej rano, przed zachodem słońca oraz w nocy.
  • Jeżeli chcecie odwiedzić Wzgórze Wiktorii w Hongkongu to dobrym pomysłem będzie kupienie biletu tylko w górę. Zejść ze wzgórza można pieszo odwiedzając inne atrakcje lub autobusem.
  • Na wizytę na wzgórzu wybierzcie dzień, gdy smog nad Hongkongiem nie jest zbyt widoczny, ponieważ może on popsuć widok i zdjęcia.
  • Najlepszą porą na wizytę na wzgórzu będzie poranek lub późne popołudnie (1-2 godziny przed zachodem słońca).
  • Nie warto wykupować biletu na punkt widokowy. To raptem kilkumetrowy budynek, więc z dołu widok jest podobny.