Koronawirus w Hongkongu 2019-nCoV

Koronawirus w Hongkongu 2019-nCoV

Koronowirus w Hongkongu! Zobacz najnowsze informacje o koronawirusie Wuhan w Hongkongu, między innymi ostrzeżenie GIS i inne informacje o aktualnej sytuacji.

Bardzo szybko zwiększa się ilość osób zakażonych przez koronawirus z Wuhan. Koronawirus z Wuhan w Hongkongu? Niestety to prawda. Wirus jest już w Hongkongu. Są też przypadki śmiertelne.

Hong Kong i koronawirus – napięta sytuacja

Wczoraj Hongkong ogłosił sytuację kryzysową w całym mieście. Do 17 lutego zamknięto szkoły, próbując ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa z Wuhan. To nie koniec działań władz.
Tymczasowo zawieszono wszystkie loty z prowincji Hubei, anulowano połączenia kolejowe między Hongkongiem, a stałym lądem i odwołano planowane uroczystości z okazji chińskiego Nowego Roku.

Od kilkunastu miesięcy w Hongkongu trwają protesty, co negatywnie odbiło się na gospodarce Hongkongu. Teraz ludzie dalej protestują, w przeciwieństwie do chińskich miast, gdzie na ulicach panują pustki. Protestujący w Hongkongu podpalili jeden z budynków w którym miała zostać zorganizowana kwarantanna dla osób z objawami infekcji koronawirusem z Wuhan. Władze odwołały maraton ze względu na sytuację epidemiologiczną.

Epidemia koronawirus w Hongkongu
Zajęcia w szkołach w Hongkongu zostały odwołane do 17 lutego ze względu na koronawirus z Wuhan.

Koronawirus w Hongkongu

Do Hongkongu dotarł już koronawirus. Obecnie, w siedmiomilionowym mieście, jest już przynajmniej 5 potwierdzonych przypadków infekcji koronawirusem w Hongkongu. Wszystkie przybyły do Hongkongu z Wuhan. Na dodatek 122 osoby są poddane obserwacji, jednak te dane szybko się zmieniają. Podczas poprzedniej epidemii koronawirusem SARS w Hongkongu zmarło 299 chorych. Protestujący na ulicach obywatele zarzucają władzom opieszałość we wprowadzaniu obostrzeń. Komunikacja z Wuhan zawieszona została dopiero w czwartek.

Koronawirus w Azji

Na chwilę obecną, według oficjalnych komunikatów, jest już ponad 2 tysiące potwierdzonych przypadków infekcji koronawirusem, a 56 osób zmarło. Już 17 chińskich miast zostało odciętych od świata, a w nich 52 mln ludzi. Zawieszono loty, zamknięto drogi oraz ustawiono posterunki kontrolne. Inne kraje rozpoczynają ewakuację swoich obywateli. Po pierwsze USA ma wysłać specjalny samolot, który ma ewakuować amerykańskich obywateli z miasta. Po drugie, Rosja i Francja ustalają warunki ewakuacji swoich obywateli z władzami Chin. Niestety, władze szacują, że przed zamknięciem Wuhan, miasto opuściło ponad 5 milionów ludzi.

Koronawirus na świecie

Przypadki infekcji koronawirusem z Wuhan potwierdzono już w Azji, Ameryce Północnej, Europie, Australii.

Komunikat GIS koronawirus z Wuhan

Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do rejonów Azji Południowo-Wschodniej.
Łącznie w okresie od 31 grudnia 2019 r. do 26 stycznia 2020 r. odnotowano 2026 laboratoryjnie potwierdzonych przypadków zakażeń 2019-nCoV, w tym 56 zgonów (2,8%). 1988 przypadków odnotowano w Chinach, 38 przypadków było importowanych. 16 przypadków zakażeń dotyczyło personelu medycznego.
Przypadki: Chiny, w tym Hong Kong i Makau (1988), Tajwan (6), Tajlandia (5), Japonia (3), Korea Południowa (3), Singapur (4), Wietnam (2), Francja (3), USA (2), Kanada (1), Australia (4), Nepal (1), Malezja (4). Zobacz całość

Czy podróż do Hongkongu jest bezpieczna

Wiele osób pyta, czy podróż do Hongkongu jest obecnie bezpieczna. Jak widać, GIS nie zaleca podróżowania w tamte rejony. Szczególnie powinny się tego wystrzegać osoby o obniżonej odporności. Dostępność opieki medycznej jest obecnie bardzo niska i nawet najlepsze ubezpieczenie w Hongkongu może niewiele pomóc. Szpitale są wręcz okupowane przez tysiące ludzi, oczekujących na wizytę u lekarza. Dodatkowo trzeba się liczyć z tym, że sytuacja jest dynamiczna i wprowadzane są kolejne utrudnienia w przemieszczaniu się, dlatego może się okazać, że będziecie mieli problemy z powrotem do kraju. .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *