Hongkong, jakie ubezpieczenie

Hongkong, jakie ubezpieczenie

Ubezpieczenie turystyczne w Hongkongu. Jakie ubezpieczenie wybrać do Hongkongu, na co zwrócić uwagę, a za co nie warto przepłacać. Nasze rady, jak kupić dobre ubezpieczenie turystyczne.

  • Obowiązkowe ubezpieczenie turystów w Hongkongu
  • Koszty leczenia w Hongkongu i opieki medycznej
  • Jakie ubezpieczenie turystyczne Hongkong i Azja
  • Na co zwrócić uwagę przy kupnie ubezpieczenia
  • Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne

Czy ubezpieczenie turystyczne w Hongkongu jest obowiązkowe

Według przepisów ubezpieczenie nie jest wymagane przy wjeździe do Hongkongu, ale przebywanie w tam bez ubezpieczenia turystycznego jest bardzo ryzykowne. Koszty leczenia w Hongkongu są astronomicznie wysokie. Szczególnie,  jeżeli weźmiemy pod uwagę, że Hongkong zajmuje 2 miejsce wśród krajów z najdroższą opieką medyczną na świecie.

Koszty leczenia w Hongkongu

Standardowa wizyta lekarska kosztuje około 300 HKD, ale to cena krótkiej konsultacji do 10 minut, bez wykonywania żadnych dodatkowych badań. Wizyta i lekarza specjalisty to już koszt ponad 480 HKD. Oczywiście ceny nie obejmują żadnych zabiegów, badań dodatkowych i leków. Proste wyrwanie zęba u dentysty to już 1000-1200 HKD, a wypełnienie 400-1200 HKD. Leczenie kanałowe 3000-5500 HKD.

 

Jakie ubezpieczenie Hongkong
W zatłoczonym mieście, jakim jest Hongkong, nie jest trudno o wypadek. Nawet bierne uczestniczenie w zdarzeniu może słono kosztować.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie do Hong Kongu

Po pierwsze nie oszczędzaj na ubezpieczeniu, bo w tym przypadku możesz narobić sobie sporo problemów. Ubezpieczaj się w dużych firmach ubezpieczeniowych, które zorganizują i pokryją koszty pomocy i leczenia. Zwykle tanie polisy małych towarzystw ubezpieczeniowych oferują zwrot kosztów leczenia.  Nie wszystkie szpitale honorują karty kredytowe, dlatego pomyśl co zrobisz jeżeli przyjdzie Ci zapłacić gotówką 10 000-30 000 PLN za pobyt w szpitalu. Wybieraj dużych, znanych ubezpieczycieli, którzy w razie potrzeby zorganizują Ci pomoc medyczną i opiekę, a wszystkie koszty pokryją bezgotówkowo. My korzystamy z ubezpieczeń turystycznych AXA. Cenowo to średnia półka, ale za to sprawdzone w praktyce i nigdy nas nie zawiodło.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia turystycznego w Azji

Ubezpieczenie turystyczne w Azji.
Problemy mogą pojawić się zupełnie niespodziewanie. Zatrucie w podróży to nic niezwykłego, a może zakończyć się w szpitalu.

Jak wybrać ubezpieczenie do Hongkongu? Po pierwsze zwróć uwagę na kwoty ubezpieczenia. W zależności od rodzaju podróży. Jeżeli planujecie uprawianie sportów to zaznaczcie to przy wyborze polisy.

Koszty leczenia – dobrze jeżeli kwota ubezpieczenia przekracza 150 000 PLN, czasami opieka obejmuje też osobę towarzyszącą, a to bardzo się przydaje w razie czego.
Koszty ratownictwa i NWW – nie warto oszczędzać i wziąć również tę opcję, bo akcja ratunkowa może być naprawdę kosztowna. Dzisiaj czasy są niepewne, więc można też dokupić ubezpieczenie od aktów terroryzmu. Zobacz też: Czy Hongkong jest bezpieczny?
Koszty odpowiedzialności cywilnej – często pomijane a może uratować z opresji. Możemy komuś przypadkowo zrobić krzywdę lub uszkodzić mienie. Takie ubezpieczenie może pomóc, gdy zostaniemy fałszywie posądzeni o potrącenie pieszego lub uszkodzenie wyposażenia pokoju. W Azji to dość popularne.
Ubezpieczenie bagażu – tutaj zwróć uwagę co masz cennego w bagażu, zwykle jest to elektronika. Jeżeli jest ona wyłączona to można sobie podarować takie ubezpieczenie bagażu.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne

Najlepiej przez stronę internetową. Dzięki temu ominiecie prowizję jaką potrąca sobie agent ubezpieczeniowy. Taki sposób jest szybki i wygodny. My braliśmy polisę turystyczną w AXA. To chyba jedno z najbardziej polecanych, przez naszych znajomych, towarzystw ubezpieczeniowych. Jeszcze nie słyszeliśmy, by ktokolwiek miał z nimi problemy. Można też skorzystać z porównywarek, ale trzeba bardzo uważnie czytać oferty, bo z założenia tam ma wygrywać niska cena.

Ucz się na cudzych błędach, a nie na swoich

Wielokrotnie przekonaliśmy się, że dobre ubezpieczenie potrafi wybawić z opresji i zaoszczędzić nerwów ale też pieniędzy. Nieubezpieczony turysta to dla szpitala istna żyła złota, więc pamiętajcie o wydaniu tych kilkuset złotych, które mogą zaoszczędzić Wam setki tysięcy złotych.

 

Dodaj komentarz